TR
|
EN
Derta Enerji

Kaçak Akım Rölesi Testi ve Raporlama

" Daha fazla enerji, daha fazla güç "

KAÇAK AKIM RÖLESİ TESTLERİ VE RAPORLAMA

Daha çok kaçak akım rölesi olarak bilinen hata akımı koruma anahtarı elektrik devrelerinde meydana gelebilecek bir kaçağı içindeki mekanizma ile algılayıp, devreyi çok kısa sürede kesmeye yarayan devre elemanıdır. Yapılan araştırmalar insan vücudu üzerine 30mA ve üzeri akım geçtiğinde hayati tehlike meydana geliyor.

Kaçak Akım Rölesi; bir elektrik çarpılması olayında insan bedeni üzerinden geçen akımın bu mertebelere ulaşmadan devreyi kesmeye yararlar. Ayrıca daha yüksek akım seviyelerinde ve ortam değişkenliğine göre (sıcaklık,nem vs.) seçilebilen Kaçak Akım Koruma Röleleri de mevcuttur.

Daha çok kaçak akım rölesi olarak bilinen hata akımı koruma anahtarı elektrik devrelerinde meydana gelebilecek bir kaçağı içindeki mekanizma ile algılayıp devreyi çok kısa sürede kesmeye yarayan devre elemanıdır. Yapılan araştırmalar insan vücudu üzerine 30mA ve üzeri akım geçtiğinde hayati tehlike meydana geliyor.

Kaçak Akım Röleleri de herhangi bir sebeple arızalanıp görevini yapamaz hale gelebilir, bunun birçok sebebi olabilir fakat önemli olan bunun nedeninden çok kaçak akım rölesinin çalışır olup olmadığının tespitidir.

Derta Enerji bilgi birikimi ve tecrübesi ile kaçak akım rölesi testlerini yapmaya ve test raporu hazırlamaya yetkili bir elektrik mühendislik firmasıdır. Gerekli tüm kontrol ve ölçümleri büyük bir titizlikle yaparak elde edilen sonuçları gösteren raporu, yetki belgeleri ve ölçü aleti kalibrasyon belgesi ile birlikte işverene süratli bir şekilde teslim eder.