TR
|
EN
Derta Enerji

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ

" Daha fazla enerji, daha fazla güç "

GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ELEKTRİK ÜRETİMİ

GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ELEKTRİK ÜRETİMİ
GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ELEKTRİK ÜRETİMİ
GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ELEKTRİK ÜRETİMİ

Ticari Solar Çatı Uygulamaları
Kendi İhtiyacınız olan elektriği solar sistem ile karşılayabilir, fazla üretilen enerjiyi TEDAŞ’a satıp ek gelir sağlayabilirsiniz

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama
Şebeke hatlarından uzak tarım arazilerinde elektrik ihtiyacının karşılanması için en etkili çözüm yoludur.

On Grid ( Şebekeye Bağlı ) Sistemler
Güneş enerjisi ile fotovoltaik paneller tarafından üretilen elektrik, invertor aracılığıyla kullanılabilir hale getirilir. Ve sistem çift yönlü sayaç ile şebekeye bağlanır. Gündüz saatlerinde sistemin ürettiği elektrik ihtiyaç varsa tüketilir, ihtiyaç fazlası ise çift yönlü sayaç tarafından sayılarak şebekeye satılır. Gün ışığının olmadığı veya üretimin tüketimi karşılamaya yeterli olmadığı saatlerde enerji ihtiyacı şebekeden karşılanır.

Çift yönlü sayaç şebekeye verdiği elektrik ile tüketim için şebekeden alınan elektriği kayıt altına alır, daha sonra mahsuplaşma yöntemi ile karşılaştırılır ve ay sonu faturası buna göre belirlenir.

Off Grid ( Şebekeden Bağımsız ) Sistemler
Off Grid sistemlerde genel olarak elektrik olmayan yerlerde kullanılmaktadır. Güneş enerjisinden elde edilen ihtiyaç fazlası enerji şebekeye bağlanmak yerine akülere bağlanarak depo edilebilmektedir. Bu sayede güneş olmadığı zamanlarda enerji akülerden sağlanmaktadır. Sistemde tek bir sayaç bulunmakta ve elde edilen elektrik enerjisi bu sayede ölçülebilmektedir.